Electrobit OÜ is authorized distributor of Mitsubishi Electric Factory Automation
Electrobit - Sagedusmuundur FR-E700: Mitsubishi FR-E740 sagedusmuundur

Sagedusmuundur FR-E700

230 VAC, 400 VAC, 0,1 ... 15 kW

FR-E700 on jõulise protsessoriga kompaktne sagedusmuundur, mis on mõeldud eelkõige tööstusrakendustele.

Mitsubishi Electric FR-E700 sagedusmuundurite projekteerimisel on põhirõhk suunatud kiirele vektorjuhtimisele, mis viib lühisrootoriga asünkroonmootorite ajamite dünaamika uule tasemele, lähenedes servomootoritega süsteemidele. Tänu oma jõulisele protsessorile sobib FR-E700 sagedusmuundur suurepäraselt pakkeseadmete, lõikajate, tekstiilimasinate, konveierite ja tõsteajamite juhtimiseks. 

Mitsubishi Electric FR-E700 sagedusmuundur on varustatud USB-liidesega ja RS-485 RJ45 liidesega, mis toetab ModBus ja Mitsubishi Electric sagedusmuunduri protokolle. Lisaks on võimalik paigaldada erinevate kommunikatsioonide lisakaarte ( Profibus/DP, CC-Link, DeviceNet ja LonWorks). Teiste võrkudega ühendamiseks võib kasutada ka gateway-d, näiteks FR-E700 sagedusmuundurit saab ühendada Profibus DP võrku ka PBDP-GW-8 gateway mooduli abil (ühe mooduliga kuni 8 sagedusmuundurit).

FR-E700 on FR-E500 sagedusmuunduri järeltulija. Kinnitusavad on identsed eelkäijaga, kaabelduses on vaid mõned väikesed erinevused.

Palju asjalike funktsioone erinevatele rakendustele

  • Vektorjuhtimine (tagasisideta)
  • Mootori mõõdistamine
  • 200% ülekoormuse taluvus 3-e sekundi jooksul
  • Külg-küljega paigaldus
  • Sisseehitatud pidurdusplokk
  • Mootori väändemomendi piiramine
  • Sissehitatud USB-liides
  • PTC termistori sisend
  • Juhitav aeglustumine lühiajalisel toitepinge katkemisel
  • Automaatne taaskäivitus peale toitepinge katkemist

Ja veel mitmed funktsioonid.

Mugav pult

Mitsubishi Electric sagedusmuunduri pöördnupuga puldi abil pääseb kiiresti ligi kõikidele vajalikele parameetritele. Puldiga saab jälgida tööparameetreid (väljundsagedust, -voolu, -pinget, PID-tagasisidet jne) reaalajas ja sirvida häirete ajalugu (kuni 8 viimast häiret) ning nende hetkväärtusi (väljundsagedust, -voolu, -pinget ja töötundi, millal häire rakendus).

Avariiseiskamise funktsioon "Safe Torque Off" (STO) EN 61800-5-2 SIL2

FR-E700 sagedusmuundurid on varustatud avariiseiskamise ahelaga, mis vastab standardile EN 61800-5-2 SIL2. Ahela katkestamisel vabastatakse mootor koheselt pingest ja välistatakse tema taaskäivitus.

Pikendatud tööiga

FR-E700 sarja sagedusmuundurid on arvestatud töötama üle 10-ne aasta. See sai võimalikuks eelkõige tänu kõrgkvaliteetsetele komponentidele, nagu soojusvastupidavad kondensaatorid, suletud laagrite- ja erimäärdega jahutusventilaatorid ning suure koormustaluvusega jõumoodulid.

Jahutusõhu liikumine käib ainult läbi jahutusradiaatori, mitte elektroonika komponentide, jättes sagedusmuunduri sisu mustusest ja tolmust vabaks.

Kõik elektroonika plaadid on kaetud kas ühe- või kahekordse kaitselaki kihiga. 

Lihtne ja kiire hooldada

FR-E700 sagedusmuundurid on lihtsad hooldada. Jahutusventilaatorid on vahetatavad vaid 10-ne sekundiga, jahutusradiaator on kiiresti puhastatav. Isegi terve muunduri väljavahetamine võtab vähe aega, sest juhtahela klemmliist on eemaldatav koos ühendatud kaablitega.