Electrobit OÜ is authorized distributor of Mitsubishi Electric Factory Automation
Electrobit - Sagedusmuundur FR-E800: Mitsubishi sagedusmuundur FR-E840

Sagedusmuundur FR-E800

230 VAC, 400 VAC, 0,1 ... 22 kW

FR-E800 on uue põlvkonna jõulise protsessoriga kompaktne sagedusmuundur dünaamiliste ajamite juhtimiseks.

Uus Mitsubishi Electric FR-E800 sagedusmuundur on mõeldud eelkõige tööstusrakendustele, kus ajami dünaamika ja mootori jõudlus on prioriteetsed. Sagedusmuundur sobib nii lühisrootoriga mootorite kui ka püsimagnetmootorite juhtimiseks, on väga võimeka uue põlvkonna protsessoriga ning tagab maksimaalset mootori väändemomenti ka madalatel pööretel.

Sarja on lisatud mudelid sisseehitatud TCP andmeside kaardiga, mis toetavad enimlevinud tööstuslike andmeside protokolle (CC-link IE TSN, EtherNet/IP, Modbus TCP, ProfiNet, ProfiSafe...).  

Mudelite valik

FR-E800 sagedusmuundurid jagunevad kolmeks grupiks vastavalt sisseehitatud andmeside funktsionaalsusele. Sagedusmuunduri funktsionaalsust saab laiendada lisakaartidega. 

  Andmeside liides Andmeside protokoll
Sagedusmuundur
FR-E800
USB-mini, RS485 Mitsubishi Inverter Protocol
Modbus RTU
Sagedusmuundur
FR-E800-EPx
2-ne TCP liides CC-Link IE TSN, CC-Link IE Field Network Basic, MODBUS®/TCP, PROFINET, EtherNet/IP, BACnet/IP, EtherCAT
Sagedusmuundur
FR-E800-SCEPx
2-ne TCP liides CC-Link IE TSN Safety, PROFIsafe, CIP Safety, FSoE (Safety over EtherCAT)


Kõik FR-E800 sagedusmuundurid toetavad PM (püsimagnetmootorite) juhtimist, mis teeb ajami juhtimise veel tõhusamaks, dünaamilisemaks ning võimaldab luua kompaktseid lahendusi. 

Ülimalt kompaktne

Mitsubishi Electric sagedusmuundurid on olnud alati väiksemate mõõtudega. Uus FR-E800 sagedusmuundur on isegi Mitsubishi muundurite seas kompaktne ning teeb ta veelgi atraktiivsemaks masinaehitajale.

Väljundvõimsus vastavalt ülekoormuse vajadusele

FR-E800 sagedusmuundur toetab kahte ülekoormusrežiimi:

  • ND(HD): 150% 60 sek, 200% 3 sek, ümbitsev temperatuur kuni 50°C
  • LD: 120% 60 sek, 150% 3 sek, ümbitsev temperatuur kuni 50°C

Selline funktsionaalsus võimaldab kasutada väksemat sagedusmuundurit ajamites, kus lühiajaline ülekoormus on väiksem, nt ventilaatorid ja tsentrifugaalpumbad.

Sisseehitatud PLC

Sisseehitatud kontroller on suure mäluga, et luua eraldiseisevad projektid muunduri ja teiste sisendite/väljundite juhtimiseks. Kontrolleri sisendeid/väljundeid saab laiendada lisakaartide abil.

Keskkonnale vastupidavam

Mitsubishi FR-E800 sagedusmuundur on suurema töötemperatuuri vahemikuga -20°C...60°C ning muunduri trükplaadid on kaetud kaitselakkiga, et tagada suurem vastupidavus keskkonna tingimustele, nt transport, välipumplad, sigalate ventilatsioon jne.

Safety-funktsionaalsus

FR-E800 sagedusmuundur on varustatud rohkete turvafunktsioonidega (STO / SS1 / SLS / SBC SSM) ning vastab SIL2/SIL3 nõuetele. 

Energiasäästlikus

Mitmed energiasäästufunktsioonid, nagu Optimaalne Ergutuse Juhtimine, teevad FR-E800 sagedusmuundurit sobivaks rakendustele, kus prioriteediks on energia säästmine, nt. ventilatsioon.