Electrobit OÜ is authorized distributor of Mitsubishi Electric Factory Automation
Electrobit - Sagedusmuundur FR-A800: FR-A800 (FR-A840) sagedusmuundur

Sagedusmuundur FR-A800

400 VAC, 0,4 ... 630 kW

FR-A800 sagedusmuundur on kõige nõudlikumatele tööstuslikele rakendustele, võimsa protsessoriga ja suurepärase vektorjuhtimisega.

FR-A800 on Mitsubishi Electric sagedusmuundurite sarja nn "lipulaev". FR-A800 sagedusmuundur põhineb kõige uutematel tehnoloogiatel ja võimsamal riistvaral.

Mitsubishi Electric FR-A800 funktsionaalsus on täiendatud hulgaliste eriotstarbeliste funktsioonidega erinevatele rakendustele, nagu tõsteseadmed (pöörd- ja sildkraanad, liftid jne), konveierid, miksrid, purustajad, pumbad jne. FR-A800 sobib suurepäraselt ka tekstiili-, paberi- ja pakenditööstusesse, kus on oluline kiire dünaamika ja momendijuhtimine.

FR-A800 sagedusmuundur on FR-A700 järeltulija, tema gabariidid ja kinnitusavad ühtivad eelkäija omadega.

Parim tööstusrakendustele

  • Sisseehitatud võimas PLC
  • USB liides programmeerimiseks ja parameetrite kopeerimiseks
  • Kergesti loetav ja kergesti käsitletav LED pult (saadaval ka tekstiversiooniga LCD pult)
  • Erinevad energiasäästu funktsioonid
  • Kiire vektorjuhtimine (Real Sensorless Vector Control)
  • Momendijuhtimine
  • Täpne mootori mõõdistamine (PM ja lühisrootoriga mootorid)
  • Absoluutpositsioneerimine Absolute positioning & built-in PLC function
  • Optimaalse ergutuse kontroll
  • Laialdased kommunikatsioonivõimalused

Turvalisus

FR-A800 sagedusmuundurid on varustatud avariiseiskamise ahelaga, mis vastab standardile EN 61800-5-2. Ahela katkestamisel vabastatakse mootor koheselt pingest ja välistatakse tema taaskäivitus.

Sisseehitatud EMC filter

FR-A800 sagedusmuundur on varustatud sisseehitatud EMC filtriga (EN 61800-3 C3 klass). Kõrgema klassi saavutamiseks on pakkuda lisafiltreid.

Mugav pult

Mitsubishi Electric sagedusmuunduri pöördnupuga puldi abil pääseb kiiresti ligi kõikidele vajalikele parameetritele. Puldiga saab jälgida tööparameetreid (väljundsagedust, -voolu, -pinget, PID-tagasisidet jne) reaalajas ja sirvida häirete ajalugu (kuni 8 viimast häiret) ning nende hetkväärtusi (väljundsagedust, -voolu, -pinget ja töötundi, millal häire rakendus).

Pikendatud tööiga

FR-A800 sarja sagedusmuundurid on arvestatud töötama üle 10-ne aasta. See sai võimalikuks eelkõige tänu kõrgkvaliteetsetele komponentidele, nagu soojusvastupidavad kondensaatorid, suletud laagrite- ja erimäärdega jahutusventilaatorid ning suure koormustaluvusega jõumoodulid.

Jahutusõhu liikumine käib ainult läbi jahutusradiaatori, mitte elektroonika komponentide, jättes sagedusmuunduri sisu mustusest ja tolmust vabaks.

Kõik elektroonika plaadid on kaetud kas ühe- või kahekordse kaitselaki kihiga. 

Lihtne ja kiire hooldada

FR-A800 sagedusmuundurid on lihtsad hooldada. Jahutusventilaatorid on vahetatavad vaid 10-ne sekundiga, jahutusradiaator on kiiresti puhastatav. Isegi terve muunduri väljavahetamine võtab vähe aega, sest juhtahelea klemmliist on eemaldatav koos ühendatud kaablitega.