Electrobit OÜ is authorized distributor of Mitsubishi Electric Factory Automation
Electrobit - Reduktorid: Reduktorid servomootoritele

Reduktorid

Väikese lõtkuga ülekanded täpseks positsioneerimiseks ja kiiruse hoidmiseks.

Servoajam ei ole täiuslik ilma täpse reduktorita. Reduktori väike lõtk, kõrge kvaliteet ja täpne sobitusplaat servomootorile tagavad ideaalse mootori ja mehaanika koostöö.

Electrobit pakub servoajamitele Wittensteini reduktoreid, mida toodetakse Saksamaal. Wittensteini reduktor on väga kõrge kvaliteediga ning tarnitakse koos servomootori adapteriga, et sobitada mootor ja reduktor omavahel ideaalselt kokku. Valikus on väikese ja väga väikese lõtkuga reduktorid. 

Sobiv reduktor servoajamile on eelduseks kogu masina pikaajaliseks ja nõuetekohaseks tööks. Reduktor tuleb valida väga mitmeid parameetreid arvestades:

  • kiirus mootori võllil ja reduktori võllil: ülekanne, nt. 1:10
  • reduktori võimsus: peab olema piisav suur, et taluda mootori väändemoment koormuse kinnikiilumisel
  • reduktori aksiaal- ja radiaalkoormuste taluvus
  • ajami töötsükli kestvus
  • koormuse iseloom (rihmülekanne, tõsteajam jne)
  • kiirenduste arv ja äkilisus töötsükli jooksul
  • jne.

Selleks, et reduktor, mootor ja koormus sobiks omavahel ideaalselt kokku, pakub Wittenstein tarkvara, mis võimaldab modelleerida ajamit ning valida reduktor ja mootor vastavalt koormusele.

Kiirema ja ligikaudse valiku tegemiseks sobib ka on-line Sizing Assistant, mis võimaldab kiirelt leida sobiva reduktori enimlevinud servoajamite tootjate mootoritele. Link.

Mõned nipid

Kõigepealt soovitaks varuda veidi aega ja laadida alla Wittensteini tarkvara ning kaardistada koormus maksimaalselt täpselt. See aitab vältida olukordi, kus mingil hetkel koormuse piigiga reduktor järgi annab.

Kui arvutused on korrektsed ja täpsed, siis reduktor võib olla ilma "varuta": Wittenstein garanteerib, et tarkvaras toodud reduktori jõudluse näitajad vastavad tegelikkusele.

Üheastmeline planetaarreduktor on soodsam kui kaheastmeline - seepärast tasub visata pilk ka mootori kiiruse reguleerimise võimalusele. Mõni lahendus võimaldab päris korralikult säästa valides just väiksema astmetega reduktori.