Electrobit OÜ is authorized distributor of Mitsubishi Electric Factory Automation
Electrobit - SCM - ajamite monitooring: SCM ajamite monitooring

SCM - ajamite monitooring

Enneta seisakuid ja
väldi suuremaid remondikulusid

Mitsubishi Electric SCM-kit on ainulaadne lahendus ajamite tehnilise seisundi jälgimiseks reaalajas.

Tihti võib sõltuda ühest-kahest ajamist terve tootmisliini töö, mille avariiseiskumine ja sellele järgnev tööseisak on väga kulukas. Seepärast on oluline ennetada selliseid tõrkeid, et vajaliku remondi saaks planeerida piisava ajalise varuga.

Mitsubishi Electric SCM-kit (SCM - Smart Condition Monitoring) on lahendus, mis võimaldab jälgida ajami mehhaanilisi parameetreid ja temperatuuri ning nende näitude muutumisel hoiatada tulevasest veast. SCM andurid on väga tundlikud ning suudavad tuvastada anomaaliaid juba vea eos. SCM-kit suudab tuvastada

  • laagri defekte
  • koormuse disbalanssi
  • koormuse nihkumist
  • temperatuuri tõusu
  • kavitatsiooni (kui vedeliku voolamisel voolu pidevus katkeb ja vedelikku tekivad tühikud ehk kavernid)*
  • elektrimootori faasi katkemist*
  • resonantsi*

* - täiendava analüüsiga

Mitsubishi Electric SCM-kiti paigaldus on lihtne ja kiire. SCM-kit on varustatud kuvariga, mis annab hea ülevaate ajami seisukorrast. Vaadata saab ka sündmuste ajalugu.

 

Mitsubishi Electric SCM-kit koosneb kolmest põhilisest komponendist:

  • FAG Smart Check andur
  • Mitsubishi iQ-F kontroller
  • Mitsubishi GOT 2104 operaatorpaneel

SCM-kit on Plug-n-Play: seadmed on programmeeritud ja häälestatud ning valmis kasutamiseks.

FAG Smart Check

FAG Smart Check on väga suure tundlikusega vibratsiooni ja temperatuuri nn tark andur. Esmase olukorra analüüsi teostatakse juba anduris, kus eristatakse laagrite, reduktori ja koormuse vibratsioonikõverad. Väiksematel ajamitel on üks andur võimeline mõõtma mootori, ülekande ja koormuse seisukorda. Suurema ajami jälgimiseks võib vaja minna mitut andurit. Mitsubishi Electric SCM-kit võimaldab kuni kuue anduri kasutamist. SCM Modular kit võimaldab laiendada süsteemi 16-e andurini.

Electrobit - SCM - ajamite monitooring: SmartCheck andur

Andur on eelprogrammeeritud, kuid täpsema mõõtmise saavutamiseks peale anduri paigaldamist tuleb teostada järelhäälestust (ei ole keeruline, vaid ühe nupu vajutusega).

SCM-kit sisaldab ühte andurid, lisada saab veel ühe anduri kontrollerit laiendamata. Kontrolleri laiendusmooduli lisamisega saab andurite arvu kasvatada kuueni. 

Mitsubishi iQ-F kontroller

IQ-F kontroller on suure jõudlusega kompaktkontroller, mis täidab SCM-kit komponendina andmete kogumise, analüüsimise ja edastamise ülessannet.

Electrobit - SCM - ajamite monitooring: Mitsubishi FX5U kontroller

Kontrolleri kasutamine võimaldab lisada süsteemi veelgi rohkem võimalusi- näiteks alarmide edastamine modemiga, kaugjälgimine, süsteemi liitmine SCADA-tarkvaraga jne. Kontrolleril on Modbus-TCP serveri valmidus.

Loe rohkem iQ-F kontrollerist siit.

Mitsubishi GOT 2104 operaatorpaneel

GOT 2104 on kompaktne ja väga hea terava pildiga puutetundlik operaatorpaneel. Operaatorpaneeli abil saab seadistada SCM-kit parameetreid, vaadata sündmuste ajalugu, muuta anduri seadeid ning määrata alarmide nivood.

Electrobit - SCM - ajamite monitooring: SCM-kit operaatorpaneel

Loe rohkem GOT2104 operaatorpaneelist siit.